PL | EN

logo

#GaszynChallenge podjęty przez Polfarmex SA

Dodano: 2020-07-01

Łącznie 67 pracowników Polfarmex SA z zakładu produkcyjnego w Kutnie oraz warszawskiego oddziału firmy robiło pompki i przysiady, by wspomóc zbiórkę środków na leczenie małej Zosi Paczwy.

Akcja charytatywna #GaszynChallenge swój początek miała w miejscowości Gaszyn. To tam lokalni strażacy postanowili wspomóc zbiórkę pieniędzy na leczenie małego Wojtka, cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Gdy udało się zebrać potrzebną kwotę, akcja pompowania w szczytnym celu przekraczała granice kolejnych województw, by nieść pomoc innym dzieciom potrzebującym wsparcia.

Zasada jest bardzo prosta. Wskazana osoba, instytucja czy firma ma za zadanie wykonać 10 pompek lub przysiadów, nagrać film i umieścić go w sieci oraz co najważniejsze – wspomóc zbiórkę Fundacji Siepomaga.

Zaproszenie do udziału w #GaszynChallenge dla Polfarmex SA przyszło ze strony Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie oraz Urzędu Gminy Szczawin Kościelny. Dzięki zaangażowaniu naszych kolegów w zakładzie w Kutnie oraz oddziału firmy w Warszawie w zadaniu wzięło udział łącznie 67 osób. Zebrane wśród pracowników firmy środki już trafiły na do skarbonki Zosi, która również walczy z SMA.

Skarbonki w ramach #GaszynChallenge dostępne są na stronie http://napompowani.com/