PL | EN

logo

Polfarmex S.A. wspiera szybowcowego mistrza Polski w klasie otwartej

Dodano: 2019-08-27

Łukasz Wójcik, kutnowski szybownik w ubiegłą sobotę w pięknym stylu wywalczył tytuł mistrza Polski w klasie otwartej. Polfarmex S.A. jest sponsorem zawodnika. Wsparcie jednego z najlepszych polskich szybowników jest wyrazem zaangażowania firmy w działania na rzecz promocji tej dyscypliny sportu.

>

 

Szybowcowe Mistrzostwa Polski w Klasie Otwartej od 15 sierpnia rozgrywane były na lotnisku w Lesznie. Pogoda pozwoliła na rozegranie aż siedmiu konkurencji. Łukasz Wójcik w pięknym stylu wywalczył tytuł mistrza Polski, wygrywając trzy konkurencje, dwa razy będąc drugim i od drugiej konkurencji prowadząc aż do końca zawodów z dużą przewagą punktową nad konkurentami.


– Start mój w tych zawodach stał pod znakiem zapytania bowiem nie dysponowałem szybowcem, na którym mógłbym latać. Dzięki wsparciu kutnowskiej firmy Polfarmex S.A. miałem możliwość wypożyczyć najnowszej klasy szybowiec JS3. Dzięki wysokiej formie i równym lataniu po raz drugi zdobyłem tytuł Mistrza Polski w Klasie Otwartej i powiększyłem moją kolekcję medalową. Dziękuję mojemu partnerowi Jakubowi Barszczowi, z którym współpraca zarówno w powietrzu, jak i na ziemi układała się bardzo dobrze. To były ostatnie zawody w tym sezonie i z niecierpliwością i nadzieją czekam na przyszły sezon – mówi Łukasz Wójcik.


Ceremonia dekoracji odbyła się o godz. 22.00 na lotnisku Aeroklub Leszczyński. Dokonywała jej m.in. p. Adela Dankowska, ikona polskiego szybownictwa. Pierwszym Wicemistrzem Polski został Jakub Barszcz, a drugim Karol Staryszak.


Łukasz Wójcik – kutnowski szybownik, latający w barwach Aeroklubu Włocławskiego, członek Gliding Team Klinika Kolasiński oraz Szybowcowej Kadry Narodowej. Jego najważniejszymi osiągnięciami są tytuły: mistrz Polski w klasie otwartej (2019) mistrz Europy w klasie otwartej (2015), II wicemistrz świata w klasie 18 metrowej (2014), wicemistrz Europy w klasie Standard (2013), wicemistrz świata w klasie 18 metrowej (2012), wicemistrz Europy w klasie 15 metrowej (2009), mistrz Polski w klasie otwartej (2013) oraz mistrz Polski w klasie Standard i w wyścigach szybowcowych (2008). Ponadto został uhonorowany tytułem najlepszego sportowca lotniczego w plebiscycie Cumulusy 2015 oraz Medalem Tańskiego za wybitne osiągnięcia w sporcie szybowcowym za rok 2014, (zdobycie pięciu medali Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy).


Polfarmex S.A. konsekwentnie wspiera rozwój oraz promocję sportu. Przykładamy wielką wagę do promocji zdrowego trybu życia i popularyzacji aktywności sportowej wśród dzieci i młodzieży. Jestest także sponsorem strategicznym męskiej drużyny koszykówki seniorów POLFARMEX KUTNO.