PL | EN

logo

Konkurs plastyczny na maskotkę Polfarmex S.A. rozstrzygnięty!

Dodano: 2019-07-22

„Doktor Zdrówko”, „Zdrowomaniak”, „Polfik” czy „Polfarmiś” to nazwy tylko niektórych prac, nadesłanych przez kutnowskie przedszkolaki do jubileuszowego konkursu „Zaprojektuj maskotkę Polfarmex S.A.” W sumie na konkurs wpłynęło ponad 50 projektów! Pierwsze miejsce zajęło Przedszkole Miejskie Nr 15 „Bajka”, którego „Laborantka” posłużyła jako wzór do stworzenia oficjalnej maskotki!

>

– Obrady jury nie były proste. Na konkurs wpłynęło ponad 50 kreatywnych prac i naprawdę trudno było wybrać tylko 3, które znalazły swoje miejsce na podium. Bardzo dziękujemy za wszystkie nadesłane projekty, a najmłodszym gratulujemy wspaniałej wyobraźni i pomysłowości – mówi Maciej Aksman, specjalista ds. informacji i PR Polfarmex S.A.

Ostatecznie miejsce 3 zajęło Przedszkole Miejskie nr 17 „Niezapominajka” z projektem „Polfiś”. Miejsce 2 z projektem „Zdrowomaniak” zajęło Przedszkole Miejskie nr 8 „Promyczek”, a zwyciężyło Przedszkole Miejskie nr 15 „Bajka” z pracą „Laborantka”. To właśnie projekt z tej placówki stał się wzorem dla maskotki Polfarmex S.A., która ma za sobą niezwykle udany debiut – po raz pierwszy pojawiła się podczas rodzinnego pikniku dla pracowników spółki, wzbudzając ogromne zainteresowanie nie tylko najmłodszych gości.

Przedszkola, z których pochodzą nagrodzone projekty, otrzymają nagrody finansowe (5.000 zł za pierwsze miejsce, 3.000 zł za drugą lokatę i 2.000 zł za zajęcie trzeciego miejsca). Będą je mogły przeznaczyć na dowolnie wybrany przez siebie cel.

Całe przedsięwzięcie jest jednym z elementów przypadającego na ten rok 30-lecia firmy. Polfarmex S.A. jest czynnym uczestnikiem lokalnego życia społecznego. Firma koncentruje się głównie na sponsoringu miejskich wydarzeń kulturalnych oraz sportowych, wspieraniu stowarzyszeń oraz fundacji, a także placówek oświatowych w Kutnie oraz powiecie kutnowskim.

Polfarmex S.A., w roku swojego jubileuszu, zaangażowany jest również – jako Partner Główny – w organizację Nagrody Pokoju, inicjatywy o międzynarodowej skali, której pomysłodawcą i twórcą jest wybitny artysta-malarz – Wojciech Siudmak. Nagroda Pokoju wręczana jest od 2013 roku podczas uroczystej Gali, organizowanej do tej pory w różnych miastach Polski i świata. Dotychczas laureatami byli: Wojciech Kilar (Kielce 2013 r.), Jan Tombiński (Paryż 2014 r.), Remy Brague (Poznań 2015 r.), George Weigel (Szczecin 2016 r.). 22 września w Łodzi, podczas uroczystej Gali Pokoju, zostanie wybrany laureat 2019.