PL | EN

logo

Polfarmex S.A wchodzi do Chin

Dodano: 2016-06-24

Polfarmex S.A. i Wuhan Tongyuan Pharmaceutical Corp. Ltd. zawarły siedmioletnią umowę handlową w sprawie dystrybucji i promocji produktów farmaceutycznych na terenie Chińskiej Republiki Ludowej. Tym samym Polfarmex S.A rozszerza swoją obecność na rynkach azjatyckich.

 

>

Umowa dotyczy dystrybucji preparatu wziewnego, stosowanego w leczeniu chorób układu oddechowego, takich jak astma czy przewlekła obturacyjna choroba płuc (POCHP).

– Zawarta umowa jest wielkim sukcesem całej firmy. Długoterminowa współpraca z chińskim partnerem to potwierdzenie wysokiej jakości naszego produktu oraz wyraz zaufania do Polfarmex S.A, który rozpoczyna swoją obecność na wymagającym rynku Państwa Środka. Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować lek o najwyższej skuteczności terapeutycznej pacjentom z Chin – mówi Marek Wośko, Wiceprezes Zarządu Polfarmex S.A.

Umowa została podpisana podczas Polsko-Chińskiego Forum Gospodarczego w Warszawie.

Polfarmex S.A. jest polską, dynamicznie rozwijającą się firmą farmaceutyczną, o ugruntowanej pozycji na rynku. Specjalizujemy się w produkcji wysokiej jakości leków generycznych na receptę (Rx) w obszarach terapeutycznych: choroby układu oddechowego, choroby układu pokarmowego, choroby metaboliczne, kardiologia, neurologia, dermatologia i ginekologia. Nasze portfolio zawiera ponad 100 produktów. Wśród nich oferujemy także szeroką gamę leków dostępnych bez recepty (OTC), suplementów diety oraz kosmetyków. Posiadamy pełne możliwości opracowania technologii, dokumentacji rejestracyjnej i wdrożenia do produkcji bogatej oferty preparatów farmaceutycznych również w zakresie produkcji kontraktowej. Celem Polfarmex S.A jest stałe doskonalenie oferowanych produktów w trosce o najwyższą jakość ich wytwarzania.

Działalność eksportowa Polfarmex S.A. obejmuje 12 rynków w Europie i Azji.