PL | EN

logo

Polfarmex S.A. na jubileuszu Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego

Dodano: 2018-11-20

– Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego pracuje non profit. Nasza obecność w akcjonariacie ARRK to działalność pro publico bono, dla rozwoju miasta i przedsiębiorczości – mówi Mieczysław Wośko, prezes Zarządu Polfarmex S.A.

>

 

ARRK S.A. powstała 12 listopada 1993 roku. To instytucja otoczenia biznesu, która od ćwierć wieku wspiera lokalnych przedsiębiorców, świadcząc m.in. usługi konsultingowe, szkoleniowe, księgowe. Jest również pionierem w pozyskiwaniu zewnętrznego finansowania na potrzeby rozwoju przedsiębiorstw w regionie kutnowskim – pochodzącego najpierw z programu PHARE, a później z Funduszy Europejskich.


– Jak wracam pamięcią do początków powstawania Agencji, przypomina mi się ogromny entuzjazm. Byliśmy w okresie przekształceń, wchodziliśmy w nowy ustrój. Wszystko było dla nas absolutną nowością. Wielu przedsiębiorców rozpoczynało wtedy swoją działalność i na tej podstawie powstała Agencja, która miała promować region i pomagać inwestorom – dodaje Mieczysław Wośko.


Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego:

  • Od początku swojej działalności zrealizowała projekty własne o łącznej wartości 34 mln złotych
  • Tylko w okresie ostatnim 4 lat pozyskała dla swoich klientów 15 mln zł dotacji na inwestycje o łącznej wartości 25,5 mln zł
  • Około pół miliona złotych rocznie pozyskuje ARRK dla swoich klientów na rozpoczęcie działalności gospodarczej.


Podczas uroczystej gali z okazji 25-lecia ARRK S.A. w sobotę 17 listopada, Mieczysław Wośko oraz Marek Wośko, członkowie Zarządu Polfarmex S.A. zostali docenieni za wkład i zaangażowanie w rozwój przedsiębiorczości w regionie kutnowskim. Symboliczne podziękowanie dla członków Zarządu Polfarmex S.A. zostało wręczone przez Mariolę Grodnicką, prezes Zarządu ARRK S.A.