PL | EN

logo

Prezes Zarządu Polfarmex S.A. z medalem Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Dodano: 2018-05-30

Mieczysław Wośko, prezes Zarządu Polfarmex S.A. został odznaczony złotym medalem „Za zasługi dla polskiego ruchu olimpijskiego”.

>

 

Laureat wyróżnienie odebrał z rąk Andrzeja Kraśnickiego, prezesa PKOI oraz Ireny Szewińskiej, wiceprezes PKOl i przedstawicielki Polski w MKOl podczas uroczystości jubileuszu XX-lecia Regionalnej Rady Olimpijskiej w Łodzi.

Złoty medal „Za zasługi dla polskiego ruchu olimpijskiego” jest przyznawany osobom lub instytucjom, które wykazują się szczególną aktywnością w popularyzowaniu polskiego sportu w kraju i za granicą.


– Medal dla Pana Prezesa Mieczysława Wośko to logiczna konsekwencja wieloletnich działań na rzecz sportu, a w szczególności na rzecz ruchu olimpijskiego. Wysoko cenię sobie naszą dotychczasową współpracę i deklaracje dotyczące jej kontynuacji, zwłaszcza w kontekście przypadającego w przyszłym roku stulecia ruchu olimpijskiego w naszym kraju – powiedział Mieczysław Nowicki, Prezes Regionalnej Rady Olimpijskiej w Łodzi.


Polfarmex S.A. partner leksykonu polskich olimpijczyków


Dzięki współpracy z Regionalną Radą Olimpijską w Łodzi, Polfarmex S.A. został również partnerem wydawnictwa „Olimpijczycy Łodzi i regionu. Paryż 1924 – Rio 2016”. To pierwsza taka publikacja, zawierająca biogramy wszystkich sportowców z województwa łódzkiego, którzy na przestrzeni lat startowali w Igrzyskach Olimpijskich. Leksykon wymienia również trenerów, lekarzy, sędziów, czy dziennikarzy sportowych związanych z regionem łódzkim, oficjalnie akredytowanych na Igrzyskach.


– Jest to pozycja unikalna, która dokumentuje dzieje rywalizacji olimpijskiej sportowców z województwa łódzkiego. Wydawcy leksykonu gratuluję pomysłu oraz dziękuję, że mogliśmy wesprzeć to wspaniałe przedsięwzięcie – mówi Mieczysław Wośko.


Zgodnie z planami Regionalnej Rady Olimpijskiej w Łodzi, książka docelowo ma trafić do wszystkich placówek oświatowych województwa łódzkiego.

Sport ma znaczenie

Wspieranie sportu jest jednym z głównych działań Polfarmex S.A. Firma od 2009 roku sponsoruje kutnowską drużynę koszykówki męskiej seniorów Polfarmex Kutno.


Jest także sponsorem Łukasza Wójcika, kutnowskiego szybownika, występującego w barwach Aeroklubu Włocławskiego oraz członka szybowcowej Kadry Narodowej – mistrza Europy w klasie Otwartej (2015) i II wicemistrza Świata w klasie 18-metrowej (2014).

Fot. Tomasz Żak