PL | EN

logo

Dziś do pracy bez samochodu

Dodano: 2017-09-18

Kamizelkę odblaskową, jabłko, batonik proteinowy oraz butelkę wody mineralnej otrzymał dziś każdy pracownik Polfarmex S.A., który przybył do pracy pieszo, rowerem lub środkami komunikacji miejskiej. W ten sposób firma włączyła się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Jednym z celów polityki odpowiedzialności społecznej Polfarmex S.A. jest promocja aktywności fizycznej oraz popularyzacja zdrowego stylu życia, także wśród pracowników spółki. Włączenie się firmy w ETZT jest również okazją do zwrócenia uwagi na bezpieczeństwo w trakcie podróży do i z pracy.


– Wielu pracowników firmy podróżuje do pracy rowerem, niezależnie od pory roku. Przekazując im wśród upominków kamizelkę odblaskową, jednocześnie chcemy zadbać, aby szczególnie o tej porze roku byli widoczni na drodze, a ich podróż do i z pracy była jak najbardziej bezpieczna – mówi Łukasz Dąbrowski, specjalista ds. BHP i ochrony środowiska w Polfarmex S.A.


Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu jest doroczną kampanią informacyjną ,która polega na promowaniu alternatywnych do poruszania się samochodem, form transportu – pieszego, rowerowego czy środkami transportu zbiorowego. Tegoroczna edycja ETZT przebiega pod hasłem „Mobilność czysta, współdzielona i inteligentna”.  Obchody ETZT kończy 22 września Międzynarodowy Dzień Bez Samochodu.