PL | EN

logo

Polfarmex S.A. partnerem Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Kutnie

Dodano: 2017-09-07

4 września pierwszy i zarazem historyczny rok szkolny rozpoczęło Akademickie Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kutnie. Polfarmex S.A. jest obok Politechniki Łódzkiej oraz Uniwersytetu Medycznego w Łodzi partnerem edukacyjnym szkoły.

>

 

Liceum owocem działalności Fundacji Rodziny Wośko

Akademickie Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kutnie powstało dzięki pomysłowi i zaangażowaniu Mieczysława Wośko, prezesa Zarządu Polfarmex S.A. oraz założyciela Fundacji Rodziny Wośko, która jest organem prowadzącym szkoły.

– Powstanie liceum to najpełniejszy wyraz działalności statutowej fundacji. Chcemy stwarzać młodzieży jak najlepsze warunki do zgłębiania wiedzy. Na sukces edukacyjny składa się wiele czynników. Oferując najwyższej jakości wiedzę, jednocześnie pragniemy pomóc w wyborze dalszej ścieżki kariery zawodowej oraz naukowej, związanej z farmacją, medycyną czy kierunkami politechnicznymi. To właśnie w tych dziedzinach dokonuje się obecnie największy postęp i naszym marzeniem jest, aby uczniowie liceum mogli realizować swoje pasje z pożytkiem dla drugiego człowieka – mówi Mieczysław Wośko, prezes Zarządu fundacji.

Nowoczesna oferta edukacyjna

Liceum będzie kształcić młodzież w klasach o profilach:

  • medyczno-farmaceutycznym
  • politechnicznym
  • dwujęzycznym-dyplomatycznym

Nauka w klasie medyczno-farmaceutycznej oraz politechnicznej jest ściśle powiązana z profilem działalności firmy Polfarmex S.A. Wiedzę zdobytą w szkolnych ławach, uczniowie będą mogli także sprawdzić w praktyce podczas zajęć w specjalistycznych laboratoriach firmy.

Ponadto, poza lekcjami z rozszerzonymi przedmiotami wiodącymi, uczniowie będą uczestniczyć także, w przypadku profilu medyczno-farmaceutycznego – w zajęciach rozwijających kompetencje kierunkowe jak język angielski i fizyka w medycynie, natomiast w klasie politechnicznej – wspierających naukę rysunku technicznego.

 Silni partnerzy

Partnerami edukacyjnymi Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kutnie została Politechnika Łódzka oraz Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Dzięki nawiązanym porozumieniom, uczniowie liceum będą mogli korzystać ze specjalistycznych laboratoriów tych uczelni, brać udział w wykładach akademickich oraz gościć w siedzibie szkoły pracowników naukowych uczelni z dedykowanymi wykładami.

Szczegółowe informacje o liceum i jego ofercie edukacyjnej znajdują się TUTAJ

Fundacja Rodziny Wośko została powołana do życia w maju 2014 roku. Jej celami są:

  • prowadzenie działalności oświatowej, edukacyjnej i wychowawczej,
  • wspomaganie poprzez system stypendialny utalentowanej artystycznie młodzieży oraz uzdolnionych uczniów
  • fundowanie nagród za osiągnięcia w dziedzinie nauk farmaceutycznych i medycznych ( Fundacja Rodziny Wośko jest fundatorem nagrody pieniężnej w konkursie imienia prof. Osmana Achmatowicza na najlepszą pracę dyplomową Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej).