PL | EN

logo

Polfarmex S.A. zaprasza na Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2017

Dodano: 2017-07-25

Koncerty muzyki klasycznej, spotkania z wybitnymi osobowościami świata opery, piosenki muzyki rozrywkowej w ciekawych aranżacjach oraz liczne wydarzenia towarzyszące – 29 lipca w Kutnie rozpoczyna się VIII Letni Festiwal Muzyczny. Polfarmex S.A wraz z Fundacją Promocji Muzyki „Artifex” oraz Urzędem Miasta Kutno jest organizatorem wydarzenia.

>

Wakacje z muzyką klasyczną

Letni Festiwal Muzyczny na trwałe wpisał się w krajobraz kutnowskich wydarzeń kulturalnych. Ciesząc się niesłabnącym zainteresowaniem publiczności, festiwal corocznie gromadzi miłośników muzyki, przyczynia się do popularyzacji kultury wysokiej oraz wspiera promocję miasta Kutno.


Podczas festiwalu odbędzie się łącznie aż 17 wydarzeń muzycznych. Wśród nich m.in:

 • IX Międzynarodowe Mistrzowskie Warsztaty Wokalne
 • Spotkanie z gwiazdą muzyki operowej - Wiesławem Bednarkiem
 • Koncerty plenerowe
 • Koncerty muzyki sakralnej – artystyczna oprawa mszy świętych
 • Koncerty młodych talentów
 • Koncerty kameralne
 • Gale operetkowe
 • Koncert – Skarby muzyki polskiej
 • Wykonania utworów Agnieszki Osieckiej
 • Międzynarodowy Koncert Galowy – Muzyka bez granic
 • Retransmisje z Metropolitan Opera w Nowym Jorku

 

Koncerty plenerowe odbywają się w zrewitalizowanym centrum miasta Kutna. Dźwięki muzyki rozbrzmiewają również w zabytkowym Centrum Teatru Muzyki i Tańca oraz Kutnowskim Domu Kultury i wybranych obiektach sakralnych Kutna i regionu kutnowskiego.

Edukacja młodych talentów

Integralną częścią Letniego Festiwalu Muzycznego są Międzynarodowe Mistrzowskie Warsztaty Wokalne pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów Śpiewu we Wrocławiu. Celem warsztatów jest praca nad profesjonalnym rozwojem artystycznym młodych adeptów wokalistyki. Warsztaty mają charakter teoretyczno-praktyczny. Wśród prowadzących warsztaty jest również prof. dr hab. Anna Jeremus-Lewandowska, pomysłodawczyni oraz dyrektor Letniego Festiwalu Muzycznego.

Publiczność będzie miała okazję usłyszeć uczestników warsztatów podczas 5 koncertów, przewidzianych w ramach festiwalu.

Szczegółowy program Letniego Festiwalu Muzycznego dostępny jest TUTAJ

Polfarmex S.A.  -  Wspieramy to co ulotne

Działając w branży farmaceutycznej doskonale wiemy, że o trwałości związku chemicznego decydują jego wiązania. Wierzymy, że wspierając kulturę, przyczyniamy się do budowania trwałych więzi oraz pozytywnych emocji. Jesteśmy dumni, że uczestnicząc jako sponsor oraz partner wielu wydarzeń kulturalnych, mamy wpływ na kształtowanie miejskiej przestrzeni i możemy sprawiać, że Kutno – miasto w którym prowadzimy działalność – staje się miejscem jak najlepszym do życia. Wsparcie kultury jest ważnym elementem odpowiedzialności społecznej Polfarmex S.A.


Wspieramy największe regionalne i ogólnopolskie imprezy kulturalne:

Letni Festiwal Muzyczny i Międzynarodowe Mistrzowskie Warsztaty Wokalne


Święto Róży


Stacja Kutno – Ogólnopolski Festiwal Jeremiego Przybory