PL | EN

logo

Mamy serce do nauki

Dodano: 2016-11-14

Pracownicy Polfarmex S.A. wzięli udział w kompleksowym szkoleniu z posługiwania się przenośnym zestawem do defibrylacji AED. To kolejna odsłona cyklu szkoleń z zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zajęcia dostarczyły załodze firmy podstawowej wiedzy z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz używania przenośnego defibrylatora. Swoje umiejętności uczestnicy mogli sprawdzić również w praktyce.


– Szkolenia z udzielania pierwszej pomocy  są wyrazem troski o zdrowie i życie naszych kolegów oraz koleżanek w miejscu pracy. Ponadto umiejętności praktyczne, zdobyte w trakcie szkolenia mogą okazać się przydatne także poza murami firmy – mówi Łukasz Dąbrowski, specjalista ds. BHP i Ochrony Środowiska w Polfarmex S.A.


Szkolenia z zasad udzielania pierwszej pomocy wśród załogi Polfarmex S.A., mają na celu, poza dostarczeniem fachowej wiedzy medycznej, także promocję profilaktyki chorób układu krążenia.


W sierpniu br. firma przystąpiła także do akcji „Posłuchaj swojego serca”, realizowanej na terenie powiatu kutnowskiego. Dzięki temu pracownicy Polfarmex S.A. mogli na terenie zakładu w Kutnie wykonać bezpłatne badanie EKG, w mobilnym punkcie diagnostycznym.