PL | EN

logo

Pomagamy Ukrainie

Dodano: 2022-03-31

Środki przeciwbólowe, przeciwwirusowe oraz stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego przekazał Polfarmex S.A. Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Leki z Kutna trafią na Ukrainę, by wspomóc służbę zdrowia naszego wschodniego sąsiada, walczącego z rosyjskim agresorem.  

Ponad 33 tysiące opakowań leków wyjechało z magazynu centralnego zakładu produkcyjnego Polfarmex S.A. w Kutnie. Teraz trafią do Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, która koordynuje proces zaopatrywania służby zdrowia Ukrainy w niezbędne leki oraz artykuły medyczne.

Polfarmex S.A. od początku wojny w Ukrainie pozostaje w kontakcie z Ministerstwem Zdrowia. Dzięki współpracy z polskim resortem zdrowia oraz instytucjami rządowymi, a także wzajemnej wymianie informacji, w odpowiedzi na listę pilnych potrzeb lekowych określonych przez Ministerstwo Zdrowia Ukrainy, przekazaliśmy środki przeciwbólowe, przeciwwirusowe oraz stosowane w terapii nadciśnienia tętniczego. 

Pomoc przekazana Ukrainie jest częścią polityki odpowiedzialności społecznej Polfarmex S.A. 

–  Jesteśmy firmą rodzinną i z całego serca solidaryzujemy się ze wszystkim rodzinami, które zmuszone są szukać schronienia i bezpieczeństwa poza granicami swojej ojczyzny. Mamy także nadzieję, że dzięki przekazanej pomocy choć w pewnym stopniu przyczynimy się do zapewnienia pacjentom w Ukrainie dostępu do niezbędnych leków – mówi Marek Wośko, Prezes Zarządu Polfarmex S.A.

Łączna wartość przekazanej darowizny to prawie 600 tysięcy złotych.

Działamy także lokalnie

Zaraz po rozpoczęciu agresji militarnej Federacji Rosyjskiej na niepodległe państwo Ukrainy, włączyliśmy się w pomoc naszym wschodnim sąsiadom razem z ludźmi dobrej woli, orgaznizującymi zbiórki darów oraz lokalnymi organizacjami społecznymi, koordynującymi na miejscu pomoc uchodźcom trafiającym do Kutna. 

Dzięki temu już w pierwszych dniach wojny przekazaliśmy opakowania zbiorcze dla darów zebranych podczas dwudniowej zbiórki w parafii p.w. św. Stanisława biskupa w Kutnie, a następnie przetransportowaliśmy je na granicę polsko-ukraińską, skąd trafiły do trzech parafii we Lwowie.

Jednocześnie przekazaliśmy środki pieniężne Społecznej Fundacji Miasta Kutna na cele zakupu żywności oraz urządzeń AGD, niezbędnych w miejscu tymczasowego noclegu dla uchodźców z Ukrainy.

Równolegle do działań podjętych przez Polfarmex, w pomoc Ukraińcom włączyli się także nasi pracownicy, wspomagając m.in. zbiórkę pomocy rzeczowej dla dzieci z ukraińskich placówek opiekuńczo-wychowawczych, przebywających tymczasowo pod opieką nauczycieli z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Zbigniewa Religi – naszej szkoły partnerskiej.

Ponadto jako producent leków jesteśmy także otwarci na zatrudnienie ukraińskich specjalistów chemików, biologów, biotechnologów i farmaceutów do wzmocnienia naszego zespołu Polfarmex w Kutnie. Obywatele Ukrainy mogą liczyć na naszą pomoc w zakresie możliwości zakwaterowania oraz dopełnienia formalności przed polskimi urzędami.