PL | EN

logo

Kutnowskie szkoły podstawowe ze wsparciem od Polfarmex S.A.

Dodano: 2021-12-21

Sześć tysięcy maseczek oraz trzysta pięćdziesiąt litrów płynu do dezynfekcji rąk Polfarmex S.A. przekazał kutnowskim szkołom podstawowym. Przekazane środki ochrony osobistej pomogą wzmocnić bezpieczeństwo uczniów podczas nauki stacjonarnej, do której mają powrócić po 10 stycznia 2022 roku. Wartość przekazanego wsparcia to ponad 8 tysięcy złotych.

>

Przekazane przez Polfarmex S.A. maseczki oraz płyny do dezynfekcji dłoni za pośrednictwem Urzędu Miasta Kutno zostaną rozdysponowane pomiędzy placówki oświatowe w zależności od aktualnego zapotrzebowania. 

–  Wsparcie placówek edukacyjnych w zapobieganiu rozprzestrzeniania się oraz zwalczaniu choroby zakaźnej wywołanej wirusem SARS-CoV-2. traktujemy jako część polityki odpowiedzialności społecznej Polfarmex S.A. Wspierając bezpieczeństwo najmłodszych uczniów, przyczyniamy się do również do podnoszenia bezpieczeństwa w naszym najbliższym otoczeniu. Pamiętajmy, że korzystanie z powszechnie dostępnych środków ochrony bezpośredniej w połączeniu ze szczepieniami jest w stanie przyczynić się do ograniczenia transmisji koronawirusa mówi Maciej Aksman, Specjalista ds. PR w Polfarmex S.A.

– Spółka Polfarmex po raz kolejny daje dowód patriotyzmu lokalnego i solidarności, tym razem z młodszymi mieszkańcami Kutna. Wsparcie dla szkół podstawowych w postaci środków do dezynfekcji i maseczek niewątpliwie zwiększa bezpieczeństwo w warunkach pandemii i daje możliwość spokojniejszego powrotu do nauki stacjonarnej.  Dziękujemy serdecznie za tą postawę troski wobec dzieci i młodzieży – mówi Piotr Łaszewski, Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Kutna.

Środki ochrony bezpośredniej dla kutnowskich szkół podstawowych to nie jedyne wsparcie, jakie Polfarmex S.A. przekazał od początku epidemii na cele związane z przeciwdziałaniem wirusowi SARS-CoV-2. 

Maseczki jednorazowe, rękawiczki, kombinezony ochronne, płyny do dezynfekcji dłoni oraz powierzchni trafiły m.in. do :

  • Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego 
  • Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Wojskowej Akademii Medycznej CSW, 
  • Kutnowskiego Szpitala Samorządowego, 
  • Domów Pomocy Społecznej przy ul. Oporowskiej, Krzywoustego i Sobieskiego w Kutnie

Ponadto 25 kompletów umundurowania oraz maski wielorazowego użytku z filtrami powietrza zostały przekazane operującym w powiecie kutnowskim ratownikom z Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi. 

Łączna wartość dotychczas przekazanego wsparcia to ponad 100 tysięcy złotych.