PL | EN

logo

Uczniowie I LO z wizytą w Polfarmex S.A.

Dodano: 2018-02-01

Uczniowie klasy maturalnej o profilu biologiczno-chemicznym z I LO im. gen. J.H Dąbrowskiego wzięli udział w wycieczce edukacyjnej na terenie zakładu Polfarmex S.A. w Kutnie.

 


Farmacja od kuchni


Licealiści poznali specyfikę pracy oraz sprzęt wykorzystywany do przeprowadzania analiz w laboratoriach kontroli jakości i analitycznym. Następnie udali się do laboratorium formulacji, gdzie pod okiem pracowników Polfarmex S.A. przygotowali mieszankę placebo do tabletkowania. Spotkanie zakończył pokaz tworzenia tabletek, ich powlekania i blistrowania w skali półtechnicznej.


Współtworzymy lokalny rynek pracy


Celem wycieczek edukacyjnych organizowanych przez Polfarmex S.A jest wskazanie uczniom kutnowskich szkół perspektyw zawodowych w branży farmaceutycznej oraz promocja kształcenia związanego z kierunkami politechnicznymi, farmaceutycznymi oraz medycznymi. Dzięki możliwości obserwacji pracy specjalistów w poszczególnych działach firmy, uczniowie zyskują również wiedzę, jakie oczekiwania względem młodych osób, które w przyszłości wejdą na rynek pracy, będzie miał potencjalny pracodawca.


Polfarmex S.A. jest jednym z największych pracodawców w regionie kutnowskim. Zatrudniając ponad 700 osób oraz współpracując z instytucjami samorządowymi, współtworzymy lokalny rynek pracy.