PL | EN

logo

Drużyna Polfarmex S.A. pobiegnie dla „Matki Polki”

autor: m.aksman informacje dodano: 2017-03-07 10:59:43

1 kwietnia rusza „I Bieg Charytatywny ICZMP RUN”. Celem akcji jest zbiórka pieniędzy na sprzęt medyczny, ratujący życie małym pacjentom Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Gościem specjalnym biegu będzie Wanda Panfil, lekkoatletka, mistrzyni świata w maratonie.

 

Środki pochodzące od sponsorów oraz pozyskane z opłat rejestracyjnych uczestników biegu, ICZMP przeznaczy m.in. na kontynuację remontów w placówce oraz zakup sprzętu medycznego dla dzieci z wadami wrodzonymi, które przyszły na świat w „Matce Polce”.

Gościem specjalnym biegu będzie Wanda Panfil, lekkoatletka i maratonka, złota medalistka Mistrzostw Świata z Tokio i zarazem  jedyna w historii polskiego sportu mistrzyni świata w biegu maratońskim. Zwyciężała w prestiżowych maratonach w Londynie, Nowym Jorku, Bostonie czy Nagoi. Jest 14-krotną mistrzynią Polski oraz 9-krotną rekordzistką kraju. Podczas „I Charytatywnego Biegu ICZMP RUN” Wanda Panfil gościnnie pobiegnie w drużynie Polfarmex Running Team.

– „ICZMP RUN” to doskonała okazja, aby połączyć aktywną formę spędzenia wolnego czasu ze wspaniałym celem. Dla wprawionego biegacza dystans 5 km to niedużo. Mali podopieczni Instytutu, aby w pełni móc cieszyć się zdrowiem, mają do pokonania o wiele dłuższą drogę. Gorąco zachęcam do udziału w biegu – mówi Marek Wośko, wiceprezes Zarządu Polfarmex S.A.

Szczegółowe informacje o biegu oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie organizatora

Polfarmex S.A. znalazł się w gronie sponsorów wydarzenia.