PL | EN

logo

Kutnowski szybownik Mistrzem Polski w Klasie Otwartej

Dodano: 2020-09-01

Łukasz Wójcik, wspierany przez Polfarmex S.A. szybownik wywalczył złoty medal i obronił ubiegłoroczny tytuł Mistrza Polski w Klasie Otwartej.

45. Szybowcowe Mistrzostwa Polski w Klasie Otwartej rozgrywane były w Lesznie Wielkopolskim. Towarzyszyła im zmienna pogoda, która szczególnie w ostatni dzień przysporzyła pilotom wielu trudności w osiągnięciu dobrego rezultatu. Ostatecznie rozegrano 5 konkurencji o długości od 250 do 430 kilometrów. Łukasz Wójcik dobrym i równym lataniem pokonał 28 pilotów.


– Dziękuję wszystkim latającym, organizatorom i gratuluję pozostałym zwycięzcom. Dla mnie to trzecie zwycięstwo w Mistrzostwach Polski w klasie Otwartej, drugie z rzędu. Dziękuję także moim mecenasom sportowym - firmie Polfarmex S.A., Miasto Kutno, Klinika Kolasiński, Curcuma - Agencja Reklamowa i WW Reklama. Szkoda, że ten krótki sezon lotniczy już się kończy ale takie zakończenie daje dużo nadziei na sukcesy w kolejnym, który rozpocznie się już na wiosnę – mówi Łukasz Wójcik.


Łukasz Wójcik – kutnowski szybownik, latający w barwach Aeroklubu Włocławskiego, członek Gliding Team Klinika Kolasiński oraz Szybowcowej Kadry Narodowej. Jego najważniejszymi osiągnięciami są tytuły: mistrz Polski w klasie otwartej (2019) mistrz Europy w klasie otwartej (2015), II wicemistrz świata w klasie 18 metrowej (2014), wicemistrz Europy w klasie Standard (2013), wicemistrz świata w klasie 18 metrowej (2012), wicemistrz Europy w klasie 15 metrowej (2009), mistrz Polski w klasie otwartej (2013) oraz mistrz Polski w klasie Standard i w wyścigach szybowcowych (2008). Ponadto został uhonorowany tytułem najlepszego sportowca lotniczego w plebiscycie Cumulusy 2015 oraz Medalem Tańskiego za wybitne osiągnięcia w sporcie szybowcowym za rok 2014, (zdobycie pięciu medali Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy).