PL | EN

logo

Polfarmex S.A. partnerem wydawnictwa „Olimpijczycy Łodzi i regionu. Paryż 1924 – Rio 2016”

Dodano: 2018-10-01

„Olimpijczycy Łodzi i regionu...” to pozycja unikalna, dokumentująca dzieje rywalizacji olimpijskiej sportowców z województwa łódzkiego. Jest jednocześnie upamiętnieniem ich sportowych dokonań  i wkładu na rzecz polskiego ruchu olimpijskiego.

>

 

To pierwsza taka publikacja, zawierająca biogramy zawodników z klubów sportowych województwa łódzkiego, którzy na przestrzeni ponad 90 lat startowali w Igrzyskach Olimpijskich. Leksykon wymienia również trenerów, lekarzy, sędziów, czy dziennikarzy sportowych związanych z regionem łódzkim, oficjalnie akredytowanych na igrzyskach.

Pomysłodawcą oraz wydawcą leksykonu jest Regionalna Rada Olimpijska w Łodzi. Polfarmex S.A. został partnerem wydawnictwa. Zgodnie z planami ROI książka docelowo ma trafić do wszystkich placówek oświatowych województwa łódzkiego.

Wspieranie sportu jest jednym z głównych działań Polfarmex S.A. Firma od 2009 roku sponsoruje kutnowską drużynę koszykówki męskiej seniorów Polfarmex Kutno. Jest także sponsorem Łukasza Wójcika, kutnowskiego szybownika, występującego w barwach Aeroklubu Włocławskiego oraz członka Szybowcowej Kadry Narodowej – mistrza Europy w klasie Otwartej (2015) i II wicemistrza Świata w klasie 18-metrowej (2014).

Polfarmex S.A wspomaga także działania statutowe Fundacji na Rzecz Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki, organizatora biegu charytatywnego ICZMP RUN. W zmaganiach na trasie ICZMP RUN od samego początku uczestniczą też pracownicy firmy w ramach drużyny Polfarmex Running Team.

Wkład firmy w promocję sportu doceniła Regionalna Rada Olimpijska w Łodzi, odznaczając w maju tego roku Mieczysława Wośko, prezesa Zarządu Polfarmex S.A. złotym medalem „Za zasługi dla polskiego ruchu olimpijskiego”. Medal jest przyznawany osobom lub instytucjom, które wykazują się szczególną aktywnością w popularyzowaniu polskiego sportu w kraju i za granicą.