PL | EN

logo

Kolejny raz pobiegliśmy dla Centrum Zdrowia Matki Polki

Dodano: 2018-04-09

7 kwietnia zawodnicy Polfarmex Running Team po raz drugi stanęli na starcie Biegu Charytatywnego ICZMP Run. Podobnie jak w roku ubiegłym, celem wydarzenia była  zbiórka pieniędzy na sprzęt medyczny, ratujący życie pacjentom Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

 

Tegoroczna edycja ICZMP Run zgromadziła prawie 500 uczestników. Przy słonecznej pogodzie zawodnicy w biegu głównym rywalizowali na dystansie 5 km. Trasa biegu stanowiła dwa okrążenia budynku Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki.  

Podczas wydarzenia swoje sportowe umiejętności zaprezentowali także uczestnicy ICZMP Mini Run - biegu dla dzieci na dystansach 200 i 500 m.

ICZMP Run był dla pracowników Polfarmex S.A. oraz ich rodzin doskonałą okazją do współnego spędzenia czasu, połączonego ze wspaniałym celem.  Druga edycja biegu jednocześnie przypadła na obchodzony 7 kwietnia Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku upłynął on po hasłem "Zdrowie dla wszystkich" i był poświęcony zwróceniu uwagi na konieczność zapewienia pacjentom dostępu do publicznej opieki zdrowotnej.

Środki pochodzące od sponsorów oraz pozyskane z opłat rejestracyjnych uczestników biegu,  zostaną przeznaczone na doposażenie Instytutu w niezbędny sprzęt medyczny. Firma Polfarmex S.A. po raz kolejny była sponsorem wydarzenia.

Organizatorem ICZMP RUN jest Fundacja Rozwoju Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Podczas pierwszej edycji biegu oraz powiązanych z nim działań charytatywnych na rzecz ICZMP, w których brał udział również Polfarmex S.A.  łącznie zebrano 150 tys. zł.