PL | EN

logo

Ratownicy medyczni ze wsparciem od Polfarmex SA.

Dodano: 2020-06-03

Dwadzieścia pięć kompletów odzieży ochronnej Polfarmex SA przekazał na ręce kutnowskich ratowników z Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi. Przekazana odzież zwiększy bezpieczeństwo ratowników, poprawiając ich widoczność, gdy niosą pomoc poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych.

 

Bezpieczeństwo ratowników medycznych to nie tylko środki ochrony osobistej ale również odpowiednia odzież ochronna. Fluorescencyjna barwa sprawia, że ratownicy medyczni udzielający pomocy podczas wypadków komunikacyjnych widoczni są ze znacznie większej odległości. Również w nocy albowiem odzież opatrzona jest systemem najnowszych elementów odblaskowych. Co ważne, ubrania wykonane są z tkanin zapewniających komfort termiczny w każdych warunkach atmosferycznych.

Każdy zestaw odzieży składa się z koszulki, koszulo-bluzy, dwóch par spodni (letnich oraz zimowych), bluzy polarowej i kurtki softshell. 

To także podziękowanie za ciężką pracę zespołów ratownictwa medycznego.

– Najlepszym podziękowaniem jest to wyrażone w realnym wsparciu. Jesteśmy pełni wdzięczności oraz uznania dla ciężkiej pracy, jaką wykonują zespoły ratownictwa medycznego. Wspierając personel służby zdrowia nie zapominamy również o nich – mówi Marek Wośko, wiceprezes zarządu Polfarmex SA.


Wartość przekazanych kompletów umundurowania to 23 tysiące złotych.