PL | EN

logo

Polfarmex S.A. na jubileuszu Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego

autor: m.aksman informacje dodano: 2018-11-20 14:42:40

– Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego pracuje non profit. Nasza obecność w akcjonariacie ARRK to działalność pro publico bono, dla rozwoju miasta i przedsiębiorczości – mówi Mieczysław Wośko, prezes Zarządu Polfarmex S.A.

 

ARRK S.A. powstała 12 listopada 1993 roku. To instytucja otoczenia biznesu, która od ćwierć wieku wspiera lokalnych przedsiębiorców, świadcząc m.in. usługi konsultingowe, szkoleniowe, księgowe. Jest również pionierem w pozyskiwaniu zewnętrznego finansowania na potrzeby rozwoju przedsiębiorstw w regionie kutnowskim – pochodzącego najpierw z programu PHARE, a później z Funduszy Europejskich.


– Jak wracam pamięcią do początków powstawania Agencji, przypomina mi się ogromny entuzjazm. Byliśmy w okresie przekształceń, wchodziliśmy w nowy ustrój. Wszystko było dla nas absolutną nowością. Wielu przedsiębiorców rozpoczynało wtedy swoją działalność i na tej podstawie powstała Agencja, która miała promować region i pomagać inwestorom – dodaje Mieczysław Wośko.


Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego:

  • Od początku swojej działalności zrealizowała projekty własne o łącznej wartości 34 mln złotych
  • Tylko w okresie ostatnim 4 lat pozyskała dla swoich klientów 15 mln zł dotacji na inwestycje o łącznej wartości 25,5 mln zł
  • Około pół miliona złotych rocznie pozyskuje ARRK dla swoich klientów na rozpoczęcie działalności gospodarczej.


Podczas uroczystej gali z okazji 25-lecia ARRK S.A. w sobotę 17 listopada, Mieczysław Wośko oraz Marek Wośko, członkowie Zarządu Polfarmex S.A. zostali docenieni za wkład i zaangażowanie w rozwój przedsiębiorczości w regionie kutnowskim. Symboliczne podziękowanie dla członków Zarządu Polfarmex S.A. zostało wręczone przez Mariolę Grodnicką, prezes Zarządu ARRK S.A.